Du behöver TV4 Play Premium för att se det här Läs mer om premium
Bara för dig med Premium
Du behöver TV4 Play Premium Sport för att se det här Läs mer om premium
Bara för dig med Premium Sport
Kanal Global

Inga rättigheter :(

Tyvärr har vi inte rättighet att visa detta program på din plattform. Programbolagen som äger rättigheterna tillåter ibland bara visning på vissa plattformar. Vi är ledsna för detta och lovar att vi jobbar på att få så många av våra program som möjligt tillgängliga på så många plattformar som möjligt.

Om Kanal Global

Visa mer

Kanal Global är en TV-kanal för alla som vill lära känna något nytt och är ute efter ett bredare utbud av filmer och serier från alla världens hörn samt samhällsfrågor som har fokus på det mångkulturella Sverige.

  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30
  • 07:00
  • 07:30
  • 08:00
  • 08:30
  • 09:00
  • 09:30
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 13:00
  • 13:30
  • 14:00
  • 14:30
  • 15:00
  • 15:30
  • 16:00
  • 16:30
  • 17:00
  • 17:30
  • 18:00
  • 18:30
  • 19:00
  • 19:30
  • 20:00
  • 20:30
  • 21:00
  • 21:30
  • 22:00
  • 22:30
  • 23:00
  • 23:30
  • 00:00
  • 00:30
  • 01:00
  • 01:30
  • 02:00
  • 02:30
  • 03:00
  • 03:30
  • 04:00
  • 04:30
  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30
    • Nyhetsmorgon 05:50
    • Malou efter tio 10:00
    • Hem till gården 11:35
    • Hem till gården 12:10
    • Holby city 12:45
    • Good wife 14:00
    • House 14:55
    • Hela England bakar 15:55
    • Äntligen hemma 17:00
    • 112 - på liv och död 17:55
    • Keno 18:50
    • TV4Nyheterna 19:00
    • Lokala nyheter 19:15
    • TV4Vädret 19:20
    • Halv åtta hos mig 19:30
    • Badhotellet 20:00
    • Fuskbyggarna 21:00
    • TV4Nyheterna 22:00
    • TV4Nyheterna 22:05
    • Lokala nyheter 22:30
    • TV4Sporten 22:35
    • TV4Väder och nyheter 22:50
    • Brottskod: Försvunnen 23:00
    • Dallas 23:55
    • House 00:55
    • Medium 01:50
    • Glamour 02:55
    • Hem till gården 03:30
    • Hem till gården 04:10
    • Sändningsuppehåll 04:45
    • Stampen i Las Vegas 05:05
    • Stampen i Las Vegas 05:30
    • The family 05:55
    • Judys domstol 07:00
    • Benidorm 07:30
    • The talk 08:00
    • Sändningsuppehåll 08:55
    • Vem dömer Amy? 11:00
    • Mannen som talar med hundar 11:55
    • Det okända 13:00
    • Wife swap 14:00
    • Världens strängaste föräldrar 15:00
    • Judys domstol 16:20
    • Dr Phil 16:50
    • TV4Nyheterna 17:45
    • Lokala nyheter 17:50
    • Glamour 17:55
    • Jamie Oliver: Middag på 15 minuter 18:30
    • Biggest loser - tro, hopp och kärlek 19:00
    • Veterinärerna 20:00
    • Hela England bakar 21:00
    • Beauty and the beast 22:00
    • Benidorm 22:55
    • M.A.S.H. 23:30
    • Law & order: Special victims unit 00:00
    • Beauty and the beast 01:00
    • Jordan, rättsläkare 02:00
    • Ghost whisperer 03:00
    • Army wives 04:00
    • Promillepolisen 05:30
    • Trafikpoliserna 05:55
    • American ninja warrior 06:30
    • How clean is your house 07:25
    • Hjälp, mitt hus rasar 07:55
    • Sändningsuppehåll 08:55
    • Världens pappskallar 12:00
    • Veterinären på Bondi Beach 12:55
    • Familjen Annorlunda 13:25
    • Medan åren går 14:25
    • How clean is your house 17:00
    • Familjen Annorlunda 17:35
    • Spårlöst - Australien 18:30
    • Extreme makeover weightloss 19:00
    • Peter Andre: homestyling på 60 minuter 20:00
    • How clean is your house 21:00
    • Vinnare V64 21:30
    • Tomorrow never dies 22:00
    • Promillepolisen 00:30
    • Trafikpoliserna 01:00
    • American ninja warrior 01:40
    • Världens pappskallar 02:35
    • Operation repo 03:35
    • Barakuten 04:00
    • Gol, gol, but 05:30
    • Ride 06:20
    • Fotboll: Fiorentina - Roma 07:00
    • Sändningsuppehåll 08:55
    • Fotboll: Hammarby - Ängelholm 12:15
    • Fotboll: Jönköping - Värnamo 14:05
    • Fotboll: Marseille - Lille 16:00
    • Fotboll: Öster - Sundsvall 18:00
    • Ride 20:00
    • Studio: Europa league 20:30
    • Europa league: Benfica - Juventus 21:00
    • Studio: Europa league 21:55
    • Europa league: Benfica - Juventus 22:00
    • Studio: Europa league 23:00
    • Europa league: Benfica - Juventus 23:35
    • Kampsport: IRFA 6.0 01:30
    • Major league soccer: NY Red Bulls - Houston 03:20
    • Polis på plats 05:05
    • Polis på plats 05:30
    • Summer of love 05:55
    • Landsbygdsakuten 07:00
    • SOS 08:00
    • Räddningskvinnorna 09:00
    • Livräddarna på Bondi Beach 10:00
    • Livräddarna på Bondi Beach 10:30
    • Det kungliga lasarettet 11:00
    • Sändningsuppehåll 12:00
    • Polis på plats 14:00
    • Polis på plats 14:30
    • Det kungliga lasarettet 15:00
    • FBI inifrån 16:00
    • Kartläggning av ett mord 17:00
    • De omisstänkta 18:00
    • Kvinnor som mördar 19:00
    • Märkliga prylar - New York 20:00
    • Märkliga prylar - New York 20:30
    • Uppdrag: Missbruk 21:00
    • I död och lust 22:00
    • 48 avgörande timmar 23:00
    • Kartläggning av ett mord 00:00
    • Cityambulansen - när festen tar slut 01:00
    • Cityambulansen - när festen tar slut 01:30
    • Mordutredarens egna fall 02:00
    • De omisstänkta 02:55
    • Krimkrönikan 04:00
    • Sändningsuppehåll 07:55
    • De giriga 11:05
    • Före detta tjuvars klubb 11:55
    • Rocky road 12:40
    • Hur sprit byggde USA 13:05
    • 1000 dagar för planeten 14:00
    • Rocky road 14:50
    • Före detta tjuvars klubb 15:15
    • Epic conditions - extremsport 16:00
    • Farligt vatten 16:20
    • De giriga 17:05
    • Hur sprit byggde USA 17:55
    • Höjdarjobb med livet som insats 18:40
    • Rocky road 19:35
    • Perfekta stormar 20:00
    • Zack och Mikes galna resa 21:00
    • Zack och Mikes galna resa 21:25
    • Hur städer fungerar 22:00
    • Rocky road 23:00
    • Owner's manual - handbok eller händig 23:25
    • Farligt vatten 23:50
    • De giriga 00:40
    • Sändningsuppehåll 01:45
    • En såpa 06:00
    • Kalle Blomkvist och Rasmus 07:45
    • Pettson och Findus - katten och gubbens år 09:00
    • Reine och Mimmi i fjällen 10:15
    • Grabben i graven bredvid 11:55
    • Lejontämjaren 13:30
    • Yrrol 15:05
    • Repmånad - eller Hur man gör pojkar av män 16:35
    • Picassos äventyr 18:00
    • Miffo 20:00
    • Noll tolerans 21:35
    • Kalabaliken i Bender 23:25
    • Heartbreak Hotel 01:00
    • Veranda för en tenor 02:40
    • Se upp för dårarna 04:10
    • Män och kvinnor 05:45
    • Här är jag igen 06:15
    • Sändningsuppehåll 08:05
    • Fångläger 17 12:20
    • The year of getting to know us 14:45
    • En fisk som heter Wanda 16:40
    • Män och kvinnor 18:50
    • Milk 21:00
    • He got game 23:35
    • Belly of the beast 02:10
    • Streets of blood 04:00
    • Californication 05:20
    • Monty Pythons flygande cirkus 05:50
    • David Letterman 06:20
    • Fresh prince i Bel Air 07:05
    • Fresh prince i Bel Air 07:30
    • Sändningsuppehåll 07:55
    • M.A.S.H. 11:10
    • M.A.S.H. 11:35
    • M.A.S.H. 12:00
    • Skål 12:25
    • Skål 12:50
    • Joey 13:15
    • Shameless 13:40
    • All världens reklam 14:25
    • Live at the Apollo 14:50
    • Last man standing 15:40
    • All världens reklam 16:05
    • Skenet bedrar 16:30
    • Räkna med bråk 17:05
    • Räkna med bråk 17:30
    • David Letterman 18:00
    • Shameless 19:00
    • Last man standing 20:00
    • Kung av Queens 20:30
    • Are you there, Chelsea? 21:00
    • Fresh prince i Bel Air 21:30
    • Joey 22:00
    • Joey 22:35
    • David Letterman 23:05
    • Omaka systrar 00:00
    • Omaka systrar 00:25
    • Omaka systrar 00:50
    • Räkna med bråk 01:10
    • Räkna med bråk 01:35
    • Are you there, Chelsea? 02:00
    • Fresh prince i Bel Air 02:20
    • All världens reklam 02:45
    • Live at the Apollo 03:10
    • M.A.S.H. 03:55
    • M.A.S.H. 04:20
    • M.A.S.H. 04:45
    • Par i hjärter 05:15
    • Bergerac 06:05
    • Holby city 07:00
    • Tillbaka till Aidensfield 08:00
    • Sändningsuppehåll 08:50
    • Dallas 11:55
    • Lilla huset på prärien 12:55
    • Hem till gården 13:55
    • Hem till gården 14:25
    • M.A.S.H. 14:55
    • En härlig tid 15:25
    • Tillbaka till Aidensfield 15:55
    • Lilla huset på prärien 17:00
    • Par i hjärter 18:00
    • Dallas 19:00
    • M.A.S.H. 20:00
    • En härlig tid 20:30
    • Magnum 21:00
    • Mord och inga visor 22:00
    • Bergerac 23:00
    • Holby city 00:05
    • Magnum 01:20
    • Mord och inga visor 02:15
    • Dallas 03:00
    • Hem till gården 03:50
    • Hem till gården 04:15
    • En härlig tid 04:40
    • Mondomix 05:50
    • De röda hästarna 06:10
    • You can't stop the murders 07:50
    • Åsa-Nisse på jaktstigen 09:25
    • The illusionist 11:00
    • The illusionist 11:45
    • Aktören 12:35
    • 13:55
    • 13:55
    • Sändningsuppehåll 14:00
    • Mondomix 17:00
    • Den förtrollade sagan 17:15
    • Den förtrollade sagan 18:05
    • Brazil Avenue 19:00
    • Mondomix 19:45
    • The secret life of the maharajahs 20:00
    • Miniatyr 21:00
    • Solen skiner 21:30
    • China's stolen children 22:00
    • Brazil Avenue 23:00
    • Den förtrollade sagan 23:50
    • Citronträd & motorolja 00:40
    • Broken angels 02:45
    • The box 04:15
    • Allsvenskan: AIK - Norrköping 07:00
    • Allsvenskan: AIK - Norrköping 07:00
    • ATP World Tour Uncovered Magazine: Tennis: ATP World Tour Uncovered Magazine 09:00
    • La Liga World: La Liga World 09:30
    • La Liga World: La Liga World 09:30
    • Allsvenskan: Kalmar - Göteborg 10:00
    • Allsvenskan: Kalmar - Göteborg 10:00
    • Allsvenskan: topplistan: Allsvenskan: topplistan 12:00
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 12:30
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 14:00
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 15:30
    • ATP World Tour Uncovered Magazine: Tennis: ATP World Tour Uncovered Magazine 17:05
    • Tennis: Davis Cup Highlights: Tennis: Davis Cup Highlights 17:30
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 18:30
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 19:30
    • GenricLouiseSeries 21:00
    • Allsvenskan: Malmö - Djurgården 22:00
    • Allsvenskan: Malmö - Djurgården 22:00
    • La Liga: Atlético Madrid - Elche 00:00
    • La Liga: Atlético Madrid - Elche 00:00
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Gefle 02:00
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Gefle 02:00
    • SHL-tv: SHL-tv 06:00
    • La Liga: Levante - Getafe 07:30
    • La Liga: Levante - Getafe 07:30
    • La Liga: Levante - Getafe 07:30
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Gefle 09:30
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Gefle 09:30
    • Allsvenskan: topplistan: Allsvenskan: topplistan 11:30
    • La Liga: Atlético Madrid - Elche 12:00
    • La Liga: Atlético Madrid - Elche 12:00
    • Allsvenskan: Malmö - Djurgården 14:00
    • Allsvenskan: Malmö - Djurgården 14:00
    • Allsvenskan: Mjällby - Häcken 16:00
    • Allsvenskan: Mjällby - Häcken 16:00
    • U21 Allsvenskan: Fotboll: U21 Allsvenskan 18:00
    • La Liga World: La Liga World 20:00
    • La Liga World: La Liga World 20:00
    • Allsvenskan: Falkenbergs FF - Elfsborg 20:30
    • Allsvenskan: Falkenbergs FF - Elfsborg 20:30
    • La Liga: Barcelona - Athletic Bilbao 22:30
    • La Liga: Barcelona - Athletic Bilbao 22:30
    • Allsvenskan: Halmstad - Helsingborg 00:30
    • Allsvenskan: Halmstad - Helsingborg 00:30
    • Elitserien i speedway: Indianerna - Ikaros Smederna 19:00
    • UFC: UFC 21:30
    • UFC: UFC 21:30
    • World Extreme Cagefighting : World Extreme Cagefighting 00:35
    • World Extreme Cagefighting : World Extreme Cagefighting 00:45
    • IndyCar Höjdpunkter 02:35
    • IndyCar Höjdpunkter 02:35
    • IndyCar Höjdpunkter 02:45
    • Monte Carlo Rolex Masters 1000: Monte Carlo Rolex Masters 1000 06:20
    • Monte Carlo Rolex Masters 1000: Monte Carlo Rolex Masters 1000 06:20
    • Monte Carlo Rolex Masters 1000: Monte Carlo Rolex Masters 1000 06:50
    • Monte Carlo Rolex Masters 1000: Monte Carlo Rolex Masters 1000 08:00
    • Monte Carlo Rolex Masters 1000: Monte Carlo Rolex Masters 1000 08:20
    • Monte Carlo Rolex Masters 1000: Monte Carlo Rolex Masters 1000 08:30
    • Monte Carlo Rolex Masters 1000: Monte Carlo Rolex Masters 1000 08:30
    • Monte Carlo Rolex Masters 1000: Monte Carlo Rolex Masters 1000 10:15
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 10:45
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 11:05
    • Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500: Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500 12:30
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 12:45
    • Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500: Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500 14:30
    • Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500: Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500 16:30
    • Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500: Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500 18:30
    • ATP World Tour Uncovered Magazine: Tennis: ATP World Tour Uncovered Magazine 18:30
    • Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500: Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500 19:00
    • ATP World Tour Uncovered Magazine: Tennis: ATP World Tour Uncovered Magazine 20:30
    • Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500: Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500 21:00
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 21:00
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 21:10
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 22:45
    • Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500: Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500 23:10
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 00:30
    • Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500: Tennis: Barcelona Open Bancsabadell 500 01:15
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 02:15
    • Serie A: Parma - Inter 06:25
    • Serie A: Parma - Inter 06:25
    • La Liga: Barcelona - Athletic Bilbao 08:25
    • La Liga: Barcelona - Athletic Bilbao 08:25
    • La Liga: Osasuna - Valencia 10:25
    • La Liga: Osasuna - Valencia 10:25
    • La Liga: Málaga - Villarreal 10:30
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 12:30
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 14:00
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 15:30
    • La Liga World: La Liga World 17:00
    • La Liga World: La Liga World 17:00
    • Ridsport: Highlights: Ridsport: Highlights 17:30
    • Ridsport: Highlights: Ridsport: Highlights 17:30
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 18:30
    • WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart: WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 19:30
    • Serie A: The Show: Serie A: The Show 21:00
    • Serie A: The Show: Serie A: The Show 21:00
    • ATP World Tour Uncovered Magazine: Tennis: ATP World Tour Uncovered Magazine 21:30
    • Tippeligan: Molde - Sarpsborg 08 21:55
    • Tippeligan: Molde - Sarpsborg 08 21:55
    • Tippeligan: Molde - Sarpsborg 08 21:55
    • La Liga: Levante - Getafe 00:00
    • La Liga: Levante - Getafe 00:00
    • La Liga: Levante - Getafe 00:00
    • Tippeligan: Odd BK - Stabæk 02:00
    • Tippeligan: Odd BK - Stabæk 02:00
    • Tippeligan: Odd BK - Stabæk 02:00
  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30
  • 07:00
  • 07:30
  • 08:00
  • 08:30
  • 09:00
  • 09:30
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 13:00
  • 13:30
  • 14:00
  • 14:30
  • 15:00
  • 15:30
  • 16:00
  • 16:30
  • 17:00
  • 17:30
  • 18:00
  • 18:30
  • 19:00
  • 19:30
  • 20:00
  • 20:30
  • 21:00
  • 21:30
  • 22:00
  • 22:30
  • 23:00
  • 23:30
  • 00:00
  • 00:30
  • 01:00
  • 01:30
  • 02:00
  • 02:30
  • 03:00
  • 03:30
  • 04:00
  • 04:30
  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30