Om Sjuan

Visa mer

Sjuan (tidigare TV4 Plus) är en bred kvinnlig kanal full av populära programledare, kvalitativa kriminalserier, inredningsprogram, landets mest omtyckta kockar, helgfilmer och mycket mer. Sjuan är vardagslyx i tv-soffan. Se Sjuan live här!

  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30
  • 07:00
  • 07:30
  • 08:00
  • 08:30
  • 09:00
  • 09:30
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 13:00
  • 13:30
  • 14:00
  • 14:30
  • 15:00
  • 15:30
  • 16:00
  • 16:30
  • 17:00
  • 17:30
  • 18:00
  • 18:30
  • 19:00
  • 19:30
  • 20:00
  • 20:30
  • 21:00
  • 21:30
  • 22:00
  • 22:30
  • 23:00
  • 23:30
  • 00:00
  • 00:30
  • 01:00
  • 01:30
  • 02:00
  • 02:30
  • 03:00
  • 03:30
  • 04:00
  • 04:30
  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30
    • Nyhetsmorgon 05:50
    • Malou efter tio 10:00
    • Hem till gården 11:35
    • Hem till gården 12:10
    • Coronation street 12:45
    • Coronation street 13:10
    • Dr Phil 13:55
    • House 14:55
    • Sveriges yngsta mästerkock 15:55
    • Äntligen hemma 16:55
    • 112 - på liv och död 17:55
    • Lotto, joker och drömvinsten 18:25
    • 112 - på liv och död 18:35
    • Keno 18:50
    • TV4Nyheterna 19:00
    • TV4Vädret 19:20
    • Halv åtta hos mig 19:30
    • Bonde söker fru 20:00
    • Halvvägs till himlen 21:00
    • Uggla flyttar in 21:30
    • TV4Nyheterna 22:00
    • TV4Nyheterna 22:10
    • Ekonominyheterna 22:30
    • Sporten 22:35
    • TV4Väder och nyheter 22:50
    • Scott and Bailey 23:00
    • King and Maxwell 00:00
    • House 01:00
    • Persons unknown 02:00
    • Glamour 03:00
    • Hem till gården 03:30
    • Hem till gården 04:10
    • Det stora fyndkriget - Texas 05:00
    • Judys domstol 05:25
    • Celebrity wife swap 05:50
    • Wife swap 06:50
    • The talk 07:50
    • Vem dömer Amy? 10:55
    • Mannen som talar med hundar 11:55
    • Det okända 13:00
    • Wife swap 14:00
    • Celebrity wife swap 14:55
    • Det stora fyndkriget - Texas 15:55
    • Judys domstol 16:25
    • Dr Phil 16:55
    • TV4Nyheterna 17:45
    • Glamour 17:55
    • Jamie Oliver: Middag på 30 minuter 18:30
    • Biggest loser - tro, hopp och kärlek 19:00
    • 112 - på liv och död 20:00
    • Trinny & Susannah stylar om Norge 21:00
    • Law & order: Special victims unit 22:00
    • Skenet bedrar 22:55
    • M.A.S.H. 23:35
    • Law & order: Special victims unit 00:10
    • Law & order: Special victims unit 01:05
    • Law & order 02:05
    • Jordan, rättsläkare 03:00
    • Blue bloods 04:00
    • Extremfiske 05:05
    • Cops uncut 05:50
    • Trafikpoliserna 06:25
    • Barakuten 07:00
    • Holiday home sweet home 08:00
    • Sändningsuppehåll 08:55
    • Holiday home sweet home 12:00
    • Spårlöst - Australien 13:00
    • Spårlöst - Australien 13:30
    • Peter Andre: homestyling på 60 minuter 14:00
    • The Block 15:00
    • Extreme makeover weightloss 15:55
    • Peter Andre: homestyling på 60 minuter 17:00
    • Spårlöst - Australien 18:00
    • Spårlöst - Australien 18:30
    • The block 19:00
    • Bloopers 19:30
    • V86 Direkt 20:00
    • Goldeneye 22:00
    • Cops uncut 00:35
    • Promillepolisen 01:05
    • Trafikpoliserna 01:35
    • Barakuten 02:20
    • Världens pappskallar 03:15
    • Road wars 04:10
    • Simning: Världscupen 05:30
    • Fotboll: Sassuolo - Napoli 07:10
    • Handboll: Hammarby - Ricoh 12:05
    • Fotboll: Inter - Cagliari 13:20
    • Fotboll: Genoa - Sampdoria 15:05
    • Fotboll: Toulouse - Paris St Germain 16:50
    • Club cykel 18:35
    • Studio: Handboll 19:00
    • Handboll: Redbergslid - Guif 19:10
    • Studio: Handboll 19:55
    • Handboll: Redbergslid - Guif 20:00
    • Studio: Handboll 20:45
    • Handboll: Avkast 21:00
    • Fotboll: Lille - Bastia 21:30
    • Fotboll: Nantes - Lyon 23:20
    • Fotboll: Varberg - Hammarby 01:10
    • Fotboll: Ängelholm - Ljungskile 02:55
    • Club cykel 04:40
    • Århundradets värsta brott 05:10
    • Medicinskt fokus: Fobier 06:00
    • Medicinskt fokus: Fobier 06:30
    • Drömmar på hjul 07:00
    • Drömmar på hjul 07:30
    • Animal 08:00
    • Märkliga prylar - New York 09:00
    • Märkliga prylar - New York 09:30
    • Det kungliga lasarettet 10:00
    • Räddningskvinnorna 11:00
    • Sändningsuppehåll 12:00
    • Det kungliga lasarettet 14:00
    • Helikopterhjältarna 14:55
    • Märkliga prylar - New York 16:00
    • Märkliga prylar - New York 16:30
    • Kartläggning av ett mord 17:00
    • De omisstänkta 17:55
    • Kvinnor som mördar 19:00
    • Hospitalet 20:00
    • Hospitalet 20:30
    • Det kungliga lasarettet 21:00
    • Det kungliga lasarettet 21:30
    • En sjuksköterskas verklighet 22:00
    • 48 avgörande timmar 23:00
    • Kvinnor som mördar 00:00
    • Ockulta mord 01:00
    • Kalla mord - chans till rättvisa 02:00
    • Bubber granskar Danmark 03:00
    • Bubber granskar Danmark 03:30
    • Lysande utsikter? 04:05
    • Sändningsuppehåll 07:55
    • Love, hate and propaganda 11:05
    • Jakten på de försvunna skatterna 11:55
    • Top shot 12:40
    • Cash cowboys 13:25
    • Farligt vatten 14:10
    • Love, hate and propaganda 15:05
    • Den arga planeten 15:55
    • Den arga planeten 16:20
    • Det stora containerfyndet 16:45
    • Det stora containerfyndet 17:05
    • Cash cowboys 17:30
    • Rocky road 18:15
    • Jack Osbourne - no limits 18:40
    • Parkering förbjuden: bärgarna 19:30
    • Top shot 20:00
    • Vår tids underverk 20:45
    • Fiskefantasterna 21:30
    • Wild justice - djurens beskyddare 22:00
    • Jack Osbourne - no limits 22:50
    • Det stora containerfyndet 23:35
    • Det stora containerfyndet 00:00
    • Jakten på de försvunna skatterna 00:25
    • Emil och griseknoen 06:10
    • Rasmus på luffen 07:45
    • Heartbreak Hotel 09:30
    • Det nya landet 11:10
    • Linas kvällsbok 13:25
    • En förälskelse 14:55
    • Grabben i graven bredvid 16:30
    • Allra käraste syster 18:00
    • Yrrol 18:30
    • Livet i 8 bitar 20:00
    • Så som i himmelen 21:25
    • Repmånad - eller Hur man gör pojkar av män 23:35
    • Långa flacka bollar 01:00
    • Sjön 02:40
    • Små mirakel och stora 04:15
    • Mälarpirater 05:15
    • Sändningsuppehåll 07:05
    • The reader 11:25
    • The Majestic 13:55
    • Den bästa sommaren 16:55
    • My one and only 18:50
    • Clueless 21:00
    • Förvandlingen 22:55
    • Double jeopardy 00:50
    • Ronin 02:55
    • David Letterman 05:30
    • Räkna med bråk 06:15
    • Räkna med bråk 06:40
    • Fresh prince i Bel Air 07:05
    • Fresh prince i Bel Air 07:30
    • Sändningsuppehåll 07:55
    • All världens reklam 11:00
    • Live at the Electric 11:25
    • Louie 11:55
    • Louie 12:15
    • Pantertanter 12:40
    • Pantertanter 13:05
    • Skål 13:30
    • Skål 13:50
    • Monty Pythons flygande cirkus 14:15
    • Omaka systrar 14:45
    • Omaka systrar 15:05
    • Omaka systrar 15:30
    • Omaka systrar 15:50
    • Räkna med bråk 16:10
    • Räkna med bråk 16:35
    • Pantertanter 17:00
    • Pantertanter 17:25
    • Monty Pythons flygande cirkus 17:50
    • Fader Ted 18:30
    • Joey 19:00
    • Shameless 19:30
    • Sullivan & son 20:30
    • Fresh prince i Bel Air 21:00
    • Fresh prince i Bel Air 21:30
    • Modern family 22:00
    • Modern family 22:30
    • Live at the Electric 23:55
    • Live At The Apollo 00:25
    • Louie 01:10
    • Louie 01:30
    • Jeffrey Ross: No offense 01:50
    • Fader Ted 02:50
    • Skål 03:15
    • Skål 03:40
    • All världens reklam 04:00
    • All världens reklam 04:25
    • All världens reklam 04:45
    • Hem till gården 05:10
    • Kvinnofängelset 05:30
    • Dallas 06:20
    • Magnum 07:10
    • Tillbaka till Aidensfield 08:00
    • Sändningsuppehåll 08:50
    • Lilla huset på prärien 12:00
    • Lilla huset på prärien 13:00
    • Hem till gården 14:00
    • Hem till gården 14:30
    • Par i hjärter 15:00
    • Tillbaka till Aidensfield 16:00
    • Lilla huset på prärien 17:00
    • Lilla huset på prärien 18:00
    • Dallas 19:00
    • Par i hjärter 20:00
    • Magnum 21:00
    • Kvinnofängelset 22:00
    • Mord och inga visor 23:00
    • Holby city 00:00
    • Holby city 01:15
    • Kvinnofängelset 02:20
    • Dallas 03:10
    • Mord och inga visor 04:00
    • Hem till gården 04:45
    • Den förtrollade sagan 06:00
    • Den förtrollade sagan 06:50
    • Sarons ros och gubbarna i Knohult 07:40
    • Åsa-Nisse i full fart 09:20
    • Tusen skäl att gifta sig med Luo Hu 11:00
    • Kalvträsk - en femtusenårig historia 11:25
    • Den förtrollade sagan 12:15
    • Den förtrollade sagan 13:05
    • 13:55
    • Planet food 17:00
    • Reality tourism 18:00
    • Jacobstads Wapen 18:35
    • Brazil Avenue 19:00
    • Solen skiner 20:00
    • Miniatyr 20:30
    • Planet food 21:00
    • Kalvträsk - en femtusenårig historia 22:00
    • Brazil Avenue 23:00
    • Stilla liv 23:55
    • Ärkefiender 01:45
    • The angel doll 03:35
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 06:30
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 08:30
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 10:00
    • La Liga: Atlético Madrid - Sevilla 11:30
    • La Liga: Atlético Madrid - Sevilla 11:30
    • La Liga: Atlético Madrid - Sevilla 11:30
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 13:30
    • Elitserien i speedway: Indianerna - Elit Vetlanda 15:10
    • Allsvenskan: topplistan: Allsvenskan: topplistan 17:30
    • ATP World Tour Uncovered Magazine: Tennis: ATP World Tour Uncovered Magazine 18:00
    • La Liga World: La Liga World 18:25
    • Elitserien i speedway: Elit Vetlanda - Indianerna 19:00
    • Elitserien i speedway: Elit Vetlanda - Indianerna 19:00
    • Elitserien i speedway: Elit Vetlanda - Indianerna 19:00
    • SHL: Luleå - Frölunda 21:30
    • U21 Allsvenskan: Göteborg-Dif 23:45
    • La Liga: Barcelona - Granada 01:45
    • La Liga: Barcelona - Granada 01:45
    • La Liga: Barcelona - Granada 01:45
    • SHL-tv: matchsammandrag: SHL-tv: matchsammandrag 06:45
    • SHL: Färjestad - Frölunda 07:45
    • SHL: Färjestad - Frölunda 07:45
    • SHL: Växjö - Luleå 10:00
    • SHL: Växjö - Luleå 10:00
    • SHL: Växjö - Luleå 10:05
    • SHL: Växjö - Luleå 10:10
    • SHL: Örebro HK - Djurgården 12:05
    • SHL: Örebro HK - Djurgården 12:15
    • SHL: Örebro HK - Djurgården 12:15
    • SHL: Brynäs - Linköping 14:15
    • SHL: Brynäs - Linköping 14:30
    • SHL: Brynäs - Linköping 14:30
    • SHL-tv: matchsammandrag: SHL-tv: matchsammandrag 16:40
    • SHL-tv: Inför SHL Live: SHL-TV - Inför SHL Live 17:45
    • SHL: Luleå - Frölunda 18:50
    • SHL-tv: SHL-tv 21:15
    • SHL-tv: SHL-tv 21:20
    • SHL-tv: matchsammandrag: SHL-tv: matchsammandrag 22:00
    • SHL: Linköping - Leksands IF 23:00
    • SHL: Brynäs - MODO 01:15
    • La Liga: Deportivo La Coruña - Almería 07:00
    • La Liga: Deportivo La Coruña - Almería 07:00
    • La Liga: Deportivo La Coruña - Almería 07:00
    • Allsvenskan: Kalmar - Häcken 09:00
    • Allsvenskan: Kalmar - Häcken 09:00
    • La Liga: Córdoba - Espanyol 11:00
    • La Liga: Córdoba - Espanyol 11:00
    • Serie A: Inter - Cagliari 13:00
    • Serie A: Inter - Cagliari 13:00
    • Serie A: Inter - Cagliari 13:00
    • La Liga: Real Sociedad - Valencia 15:00
    • La Liga: Real Sociedad - Valencia 15:00
    • La Liga: Real Sociedad - Valencia 15:00
    • U21 Allsvenskan: Göteborg-Dif 17:00
    • Serie A: Cesena - Milan 19:00
    • Serie A: Cesena - Milan 19:00
    • Serie A: Cesena - Milan 19:00
    • La Liga: Barcelona - Granada 21:00
    • La Liga: Barcelona - Granada 21:00
    • La Liga: Barcelona - Granada 21:00
    • Allsvenskan: Gefle - Örebro 23:00
    • Allsvenskan: Gefle - Örebro 23:00
    • La Liga: Athletic Bilbao - Eibar 01:00
    • La Liga: Athletic Bilbao - Eibar 01:00
    • La Liga: Athletic Bilbao - Eibar 01:00
    • Elitserien i speedway: Elit Vetlanda - Indianerna 19:00
    • Elitserien i speedway: Elit Vetlanda - Indianerna 19:00
    • Elitserien i speedway: Elit Vetlanda - Indianerna 19:00
    • Greatest Fighters Archive: Boxning: Greatest Fighters Archive 21:30
    • Elitserien i speedway: Elit Vetlanda - Indianerna 22:00
    • UFC: UFC 00:20
    • China Open 500: Tennis: China Open 500 06:30
    • China Open 500: Tennis: China Open 500 08:30
    • China Open 500: Tennis: China Open 500 10:30
    • China Open 500: Tennis: China Open 500 12:30
    • Tennis: ATP 1000 Highlights: Tennis: ATP 1000 Highlights 14:35
    • ATP World Tour Uncovered Magazine: Tennis: ATP World Tour Uncovered Magazine 15:30
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 15:55
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 16:00
    • China Open 500: Tennis: China Open 500 17:30
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 19:40
    • China Open 500: Tennis: China Open 500 21:15
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 23:20
    • China Open 500: Tennis: China Open 500 00:55
    • Tennis: ATP 1000 Highlights: Tennis: ATP 1000 Highlights 03:00
    • Rakuten Japan Open 500: Tennis: Rakuten Japan Open 500 04:00
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 06:30
    • ATP World Tour Uncovered Magazine: Tennis: ATP World Tour Uncovered Magazine 08:00
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 08:30
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 10:00
    • Skottska Premiership: St. Mirren - Celtic 11:30
    • Skottska Premiership: St. Mirren - Celtic 11:30
    • WTA China Open: Tennis: WTA China Open 13:30
    • ATP 500 Highlights: Tennis: ATP 500 Highlights 15:05
    • Elitserien i speedway: Indianerna - Elit Vetlanda 16:15
    • SHL: Brynäs - MODO 18:50
    • Serie A: Genoa - Sampdoria 21:15
    • Serie A: Genoa - Sampdoria 21:15
    • Serie A: Genoa - Sampdoria 21:20
    • La Liga: Villarreal - Real Madrid 23:05
    • La Liga: Villarreal - Real Madrid 23:05
    • La Liga: Villarreal - Real Madrid 23:05
    • China Open 500: Tennis: China Open 500 01:00
    • Rakuten Japan Open 500: Tennis: Rakuten Japan Open 500 06:00
    • Rakuten Japan Open 500: Tennis: Rakuten Japan Open 500 08:00
    • Rakuten Japan Open 500: Tennis: Rakuten Japan Open 500 10:00
    • SHL: Linköping - Leksands IF 18:50
    • SHL: Linköping - Leksands IF 22:00
    • SHL: Brynäs - MODO 18:50
    • SHL: Brynäs - MODO 22:00
    • SHL: Luleå - Frölunda 18:50
    • SHL: Luleå - Frölunda 22:00
  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30
  • 07:00
  • 07:30
  • 08:00
  • 08:30
  • 09:00
  • 09:30
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 13:00
  • 13:30
  • 14:00
  • 14:30
  • 15:00
  • 15:30
  • 16:00
  • 16:30
  • 17:00
  • 17:30
  • 18:00
  • 18:30
  • 19:00
  • 19:30
  • 20:00
  • 20:30
  • 21:00
  • 21:30
  • 22:00
  • 22:30
  • 23:00
  • 23:30
  • 00:00
  • 00:30
  • 01:00
  • 01:30
  • 02:00
  • 02:30
  • 03:00
  • 03:30
  • 04:00
  • 04:30
  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30