Om TV4

Visa mer

I TV4 samsas Sveriges mest storslagna familjeunderhållning med nyskriven svensk dramatik, serier, spänning, initierad sportjournalistik och de senaste och bäst presenterade nyheterna. Nyhetsmorgon är dessutom Sveriges enda morgonmagasin som sänder 365 dagar om året. Tittarna väljer TV4. Se TV4 live här!

  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30
  • 07:00
  • 07:30
  • 08:00
  • 08:30
  • 09:00
  • 09:30
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 13:00
  • 13:30
  • 14:00
  • 14:30
  • 15:00
  • 15:30
  • 16:00
  • 16:30
  • 17:00
  • 17:30
  • 18:00
  • 18:30
  • 19:00
  • 19:30
  • 20:00
  • 20:30
  • 21:00
  • 21:30
  • 22:00
  • 22:30
  • 23:00
  • 23:30
  • 00:00
  • 00:30
  • 01:00
  • 01:30
  • 02:00
  • 02:30
  • 03:00
  • 03:30
  • 04:00
  • 04:30
  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30
    • Nyhetsmorgon 05:50
    • Malou efter tio 10:00
    • Hem till gården 11:35
    • Hem till gården 12:10
    • Coronation street 12:45
    • Coronation street 13:10
    • Dr Phil 13:50
    • House 14:50
    • Sommar med Ernst 15:55
    • Äntligen hemma 16:55
    • 112 - på liv och död 17:55
    • Keno 18:50
    • TV4Nyheterna 19:00
    • TV4Vädret 19:20
    • Halv åtta hos mig 19:30
    • Äntligen hemma 20:00
    • Jenny Strömstedt 21:00
    • Kalla fakta 21:30
    • TV4Nyheterna 22:00
    • TV4Nyheterna med ekonomi 22:05
    • Sporten 22:35
    • TV4Väder och nyheter 22:50
    • Brottskod: Försvunnen 23:00
    • Borgias 23:55
    • House 01:00
    • Persons unknown 02:00
    • Glamour 02:55
    • Hem till gården 03:30
    • Hem till gården 04:10
    • Sändningsuppehåll 04:45
    • Det stora fyndkriget - Texas 05:00
    • Judys domstol 05:25
    • Celebrity wife swap 05:50
    • Wife swap 06:50
    • The talk 07:50
    • Sändningsuppehåll 08:45
    • Vem dömer Amy? 10:55
    • Mannen som talar med hundar 11:55
    • Det okända 13:00
    • Wife swap 14:00
    • Celebrity wife swap 14:55
    • Det stora fyndkriget - Texas 15:55
    • Judys domstol 16:25
    • Dr Phil 16:55
    • TV4Nyheterna 17:45
    • Glamour 17:55
    • Jamie Oliver: Middag på 30 minuter 18:30
    • Biggest loser - tro, hopp och kärlek 19:00
    • 112 - på liv och död 20:00
    • Revolution 21:00
    • Hawaii five - 0 22:00
    • Skenet bedrar 22:55
    • M.A.S.H. 23:35
    • Law & order: Special victims unit 00:10
    • Hawaii five - 0 01:05
    • Law & order 02:05
    • Jordan, rättsläkare 03:00
    • The following 04:00
    • Extremfiske 05:00
    • Cops uncut 05:50
    • Trafikpoliserna 06:25
    • Barakuten 07:00
    • Holiday home sweet home 08:00
    • Sändningsuppehåll 08:55
    • Holiday home sweet home 12:00
    • Spårlöst - Australien 13:00
    • Spårlöst - Australien 13:30
    • Peter Andre: homestyling på 60 minuter 14:00
    • The Block 15:00
    • Extreme makeover weightloss 16:00
    • Peter Andre: homestyling på 60 minuter 17:00
    • Spårlöst - Australien 18:00
    • Spårlöst - Australien 18:30
    • The block 19:00
    • Bloopers 19:30
    • Extreme makeover weightloss 20:00
    • Tareq Taylors nordiska matresa 20:55
    • Vinnare V64 21:30
    • Ur dödlig synvinkel 22:00
    • Cops uncut 00:35
    • Promillepolisen 01:05
    • Trafikpoliserna 01:35
    • Barakuten 02:10
    • Världens pappskallar 03:10
    • Road wars 04:05
    • Ride 05:00
    • Ride 05:30
    • Friidrott: Continental cup 05:55
    • Sändningsuppehåll 08:55
    • Fotboll: Sverige - Turkiet 12:00
    • Fotboll: Cesena - Empoli 13:45
    • Fotboll: Sirius - GAIS 15:30
    • Fotboll: Ängelholm - Ljungskile 17:15
    • Fotboll: Sirius - Öster 18:55
    • Studio: Superettan 19:50
    • Fotboll: Sirius - Öster 20:00
    • Fotboll: Rennes - Toulouse 20:55
    • Studio: Fotboll 21:50
    • Fotboll: Rennes - Toulouse 22:00
    • Fotboll: Paris St Germain - St Etienne 23:00
    • Friidrott: Continental Cup 00:50
    • Fotboll: Rennes - Toulouse 03:50
    • Frontline crime 05:10
    • De bortrövade barnen 06:00
    • Efter nödsamtalet 07:00
    • Animal 08:00
    • Märkliga prylar - New York 09:00
    • Märkliga prylar - New York 09:30
    • Det kungliga lasarettet 10:00
    • Räddningskvinnorna 11:00
    • Sändningsuppehåll 12:00
    • Det kungliga lasarettet 14:00
    • Det kungliga lasarettet 14:30
    • Helikopterhjältarna 15:00
    • Märkliga prylar - New York 16:00
    • Märkliga prylar - New York 16:30
    • Kartläggning av ett mord 17:00
    • De omisstänkta 18:00
    • Kvinnor som mördar 19:00
    • De bortrövade barnen 20:00
    • Ondskan i vitögat 21:00
    • Kalla mord - chans till rättvisa 22:00
    • 48 avgörande timmar 23:00
    • Kvinnor som mördar 00:00
    • Kartläggning av ett mord 01:00
    • Massmorden ingen glömmer 02:00
    • DEA - drogpolisen 03:00
    • Mord i semesterparadiset 03:55
    • Sändningsuppehåll 07:55
    • De kom, de sågade 11:00
    • 1000 dagar för planeten 11:30
    • Monster på hjul 12:20
    • Fiskefantasterna 13:05
    • Fiskefantasterna 13:30
    • Cash cowboys 13:55
    • De kom, de sågade 14:40
    • 1000 dagar för planeten 15:05
    • Den arga planeten 15:55
    • Den arga planeten 16:20
    • Parkeringskriget 16:45
    • Parkeringskriget 17:05
    • Cash cowboys 17:30
    • Epic conditions - extremsport 18:15
    • Jack Osbourne - no fear 18:40
    • Parkering förbjuden: bärgarna 19:30
    • Love, hate and propaganda 19:55
    • Love, hate and propaganda 20:45
    • Möss eller män av världen 21:30
    • Capitalism: A Love Story 22:00
    • Jack Osbourne - no fear 00:00
    • 1000 dagar för planeten 00:50
    • Sändningsuppehåll 01:40
    • Lilla Jönssonligan och cornflakeskuppen 06:25
    • Karlsson på taket 07:50
    • Kocken 09:05
    • Klippet 11:00
    • Släpp fångarne loss, det är vår! 12:35
    • Pillertrillaren 14:15
    • Två killar och en tjej 16:10
    • Gull-Pian 18:00
    • Kalabaliken i Bender 18:25
    • Vuxna människor 20:00
    • Den enfaldige mördaren 21:35
    • Carambole 23:20
    • Gaven 01:00
    • Kronvittnet 02:35
    • En kille och en tjej 04:20
    • Good Will Hunting 05:20
    • Bottle Rocket: Oorganiserad kriminalitet 05:45
    • Sändningsuppehåll 07:35
    • Off the map 12:00
    • Kommer du med mig då 14:15
    • Mission to Mars 16:25
    • Birdcage - lånta fjädrar 18:40
    • Ingen utväg 21:00
    • United States of Leland 23:20
    • Jennifer 8 01:35
    • The Pentagon papers 04:05
    • Fader Ted 05:05
    • David Letterman 05:30
    • Räkna med bråk 06:10
    • Räkna med bråk 06:35
    • Fresh prince i Bel Air 07:00
    • Fresh prince i Bel Air 07:25
    • Sändningsuppehåll 07:45
    • Ed Byrne: Different class 10:50
    • Pantertanter 12:40
    • Pantertanter 13:00
    • Skål 13:25
    • Skål 13:50
    • Monty Pythons flygande cirkus 14:15
    • Omaka systrar 14:45
    • Omaka systrar 15:05
    • Omaka systrar 15:30
    • Omaka systrar 15:50
    • Räkna med bråk 16:10
    • Räkna med bråk 16:35
    • Pantertanter 17:00
    • Pantertanter 17:25
    • Monty Pythons flygande cirkus 17:50
    • Fader Ted 18:30
    • Joey 19:00
    • Shameless 19:30
    • Sullivan & son 20:30
    • Fresh prince i Bel Air 21:00
    • Fresh prince i Bel Air 21:30
    • Modern family 22:00
    • Modern family 22:30
    • David Letterman 23:00
    • Live at the Electric 23:55
    • Gabriel Iglesias: I'm not fat, I'm fluffy 00:25
    • Fader Ted 01:35
    • Fader Ted 02:00
    • Pantertanter 02:25
    • Pantertanter 02:50
    • Skål 03:10
    • Skål 03:35
    • Revolution 04:00
    • All världens reklam 04:45
    • Hem till gården 05:10
    • Kvinnofängelset 05:30
    • Dallas 06:20
    • Magnum 07:10
    • Tillbaka till Aidensfield 08:00
    • Sändningsuppehåll 08:50
    • Lilla huset på prärien 12:00
    • Lilla huset på prärien 13:00
    • Hem till gården 14:00
    • Hem till gården 14:30
    • Par i hjärter 15:00
    • Tillbaka till Aidensfield 16:00
    • Lilla huset på prärien 17:00
    • Lilla huset på prärien 18:00
    • Dallas 19:00
    • Par i hjärter 20:00
    • Magnum 21:00
    • Kvinnofängelset 22:00
    • Mord och inga visor 23:00
    • Holby city 00:00
    • Holby city 01:15
    • Kvinnofängelset 02:20
    • Dallas 03:10
    • Mord och inga visor 04:00
    • Hem till gården 04:45
    • När TV kom till byn 05:00
    • Laver - byn som försvann 05:30
    • Den förtrollade sagan 06:00
    • Den förtrollade sagan 06:50
    • Hon trodde det var han 07:40
    • Åsa-Nisse som polis 09:10
    • Åsa-Nisse flyger i luften 10:40
    • Den förtrollade sagan 12:15
    • Den förtrollade sagan 13:05
    • Sändningsuppehåll 13:55
    • Globe trekker 17:10
    • Miniatyr 18:00
    • Solen skiner 18:30
    • Brazil Avenue 19:00
    • När TV kom till byn 20:00
    • Laver - byn som försvann 20:30
    • Planet food 21:00
    • Robot - slave, lover and master 21:55
    • Robot - slave, lover and master 22:25
    • Brazil Avenue 23:00
    • Wild child 23:50
    • Miniatyr 01:30
    • Decoys 02:00
    • No. 2 03:35
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Norrköping 08:00
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Norrköping 08:00
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Norrköping 08:00
    • Allsvenskan: Malmö - Helsingborg 10:00
    • Allsvenskan: Malmö - Helsingborg 10:00
    • La Liga: Atlético Madrid - Celta Vigo 12:00
    • La Liga: Atlético Madrid - Celta Vigo 12:00
    • La Liga: Atlético Madrid - Celta Vigo 12:00
    • Allsvenskan: AIK - Halmstad 13:55
    • Allsvenskan: AIK - Halmstad 14:00
    • La Liga: Deportivo La Coruña - Real Madrid 16:00
    • La Liga: Deportivo La Coruña - Real Madrid 16:00
    • La Liga: Deportivo La Coruña - Real Madrid 16:00
    • SHL-tv: matchsammandrag: SHL-tv: matchsammandrag 17:55
    • Elitserien i speedway: Elitserien i speedway 19:00
    • Allsvenskan: topplistan: Allsvenskan: topplistan 19:00
    • Allsvenskan: topplistan: Allsvenskan: topplistan 19:15
    • C More Classics: C More Classics - Rivalries 19:30
    • La Liga: Real Madrid - Elche 19:50
    • La Liga: Real Madrid - Elche 19:55
    • La Liga: Real Madrid - Elche 19:55
    • Allsvenskan: topplistan: Allsvenskan: topplistan 21:30
    • La Liga: Celta Vigo - Deportivo La Coruña 21:55
    • La Liga: Celta Vigo - Deportivo La Coruña 22:00
    • La Liga: Real Madrid - Elche 23:55
    • La Liga: Real Madrid - Elche 00:00
    • SHL-tv: matchsammandrag: SHL-tv: matchsammandrag 06:45
    • SHL: Linköping - Örebro HK 07:45
    • SHL: Linköping - Örebro HK 07:45
    • SHL: Luleå - Brynäs 10:00
    • SHL: Luleå - Brynäs 10:00
    • SHL-tv: matchsammandrag: SHL-tv: matchsammandrag 12:10
    • SHL-tv: matchsammandrag: SHL-tv: matchsammandrag 12:15
    • SHL: Frölunda - Djurgården 13:15
    • SHL: Frölunda - Djurgården 13:15
    • SHL: Frölunda - Djurgården 13:15
    • SHL: Linköping - Växjö 15:30
    • SHL: Linköping - Växjö 15:30
    • SHL-tv: SHL-tv 17:45
    • SHL: Leksands IF - Skellefteå 23:00
    • SHL: Leksands IF - Skellefteå 23:00
    • SHL: Leksands IF - Skellefteå 23:00
    • SHL: MODO - HV71 01:15
    • SHL: MODO - HV71 01:15
    • La Liga: Deportivo La Coruña - Real Madrid 08:00
    • La Liga: Deportivo La Coruña - Real Madrid 08:00
    • La Liga: Deportivo La Coruña - Real Madrid 08:00
    • Serie A: Roma - Cagliari 10:00
    • Serie A: Roma - Cagliari 10:00
    • Allsvenskan: Mjällby - Elfsborg 12:00
    • Allsvenskan: Mjällby - Elfsborg 12:00
    • La Liga: Espanyol - Málaga 14:00
    • La Liga: Espanyol - Málaga 14:00
    • Allsvenskan: Kalmar - Djurgården 16:00
    • Allsvenskan: Kalmar - Djurgården 16:00
    • La Liga: Levante - Barcelona 18:00
    • La Liga: Levante - Barcelona 18:00
    • La Liga: Real Madrid - Elche 19:55
    • La Liga: Getafe - Valencia 20:00
    • C More Classics Fotboll: C More Classics Fotboll 20:00
    • Allsvenskan: topplistan: Allsvenskan: topplistan 21:00
    • La Liga: Getafe - Valencia 21:30
    • La Liga: Getafe - Valencia 21:30
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Norrköping 22:00
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Norrköping 23:30
    • Allsvenskan: Åtvidabergs FF - Norrköping 23:30
    • Serie A: Empoli - Milan 00:00
    • Serie A: Empoli - Milan 01:30
    • Elitserien i speedway: Elitserien i speedway 19:00
    • Elitserien i speedway: Indianerna - Piraterna 19:00
    • Elitserien i speedway: Indianerna - Piraterna 19:00
    • Elitserien i speedway: Indianerna - Piraterna 19:00
    • Kampsport: UFC Fighter Profiles: Kampsport: UFC Fighter Profiles 21:10
    • Greatest Fighters Archive: Boxning: Greatest Fighters Archive 21:30
    • Elitserien i speedway: Elitserien i speedway 22:00
    • Kampsport: TUF - The Ultimate Fighter: Kampsport: TUF - The Ultimate Fighter 22:00
    • Kampsport: TUF - The Ultimate Fighter: Kampsport: TUF - The Ultimate Fighter 22:00
    • Kampsport: TUF - The Ultimate Fighter: Kampsport: TUF - The Ultimate Fighter 22:00
    • Kampsport: UFC Fighter Profiles: Kampsport: UFC Fighter Profiles 23:00
    • World Extreme Cagefighting : World Extreme Cagefighting 23:00
    • World Extreme Cagefighting : World Extreme Cagefighting 23:45
    • Kampsport: UFC Fighter Profiles: Kampsport: UFC Fighter Profiles 00:15
    • World Extreme Cagefighting : World Extreme Cagefighting 01:00
    • World Extreme Cagefighting : World Extreme Cagefighting 01:00
    • World Extreme Cagefighting : World Extreme Cagefighting 01:45
    • World Extreme Cagefighting : World Extreme Cagefighting 03:00
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 07:00
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 09:00
    • Tennis: ATP 1000 Highlights: Tennis: ATP 1000 Highlights 11:00
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 12:00
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 14:00
    • ATP World Tour Uncovered Magazine: Tennis: ATP World Tour Uncovered Magazine 16:10
    • WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis: WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo 16:45
    • WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo: Tennis: WTA Toray Pan Pacific Open Tokyo 16:45
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 18:30
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 19:00
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 20:45
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 21:00
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 23:00
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 23:05
    • Tennis: WTA Wuhan Tennis Open: WTA Wuhan Tennis Open 01:15
    • La Liga: Athletic Bilbao - Granada 06:10
    • La Liga: Athletic Bilbao - Granada 06:10
    • La Liga: Athletic Bilbao - Granada 06:15
    • La Liga: Athletic Bilbao - Granada 06:15
    • Tippeligan: Bodø/Glimt - Strømsgodset 08:10
    • La Liga: Levante - Barcelona 10:10
    • La Liga: Levante - Barcelona 10:10
    • Serie A: Milan - Juventus 12:10
    • Tippeligan: Aalesund FK - Stabæk 14:10
    • Tippeligan: Aalesund FK - Stabæk 14:10
    • La Liga: Real Sociedad - Almería 16:10
    • La Liga: Real Sociedad - Almería 16:10
    • Serie A: Palermo - Inter 18:10
    • Serie A: Palermo - Inter 18:10
    • Serie A: The Show: Serie A The Show 20:10
    • Serie A: Empoli - Milan 20:35
    • Serie A: Empoli - Milan 20:40
    • Serie A: Empoli - Milan 20:40
    • Serie A: Empoli - Milan 20:40
    • Serie A: Palermo - Inter 23:00
    • Serie A: Palermo - Inter 23:00
    • La Liga: Real Madrid - Elche 01:00
    • La Liga: Real Madrid - Elche 01:00
    • La Liga: Celta Vigo - Deportivo La Coruña 03:00
    • La Liga: Celta Vigo - Deportivo La Coruña 03:00
  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30
  • 07:00
  • 07:30
  • 08:00
  • 08:30
  • 09:00
  • 09:30
  • 10:00
  • 10:30
  • 11:00
  • 11:30
  • 12:00
  • 12:30
  • 13:00
  • 13:30
  • 14:00
  • 14:30
  • 15:00
  • 15:30
  • 16:00
  • 16:30
  • 17:00
  • 17:30
  • 18:00
  • 18:30
  • 19:00
  • 19:30
  • 20:00
  • 20:30
  • 21:00
  • 21:30
  • 22:00
  • 22:30
  • 23:00
  • 23:30
  • 00:00
  • 00:30
  • 01:00
  • 01:30
  • 02:00
  • 02:30
  • 03:00
  • 03:30
  • 04:00
  • 04:30
  • 05:00
  • 05:30
  • 06:00
  • 06:30